אסף מישר שמאי מקרקעין

שמאות מקרקעין לדירות, נכסים, מסחר, תעשייה וכו'

שומות מקרקעין לדירות מגורים

הערכת שווי נכסי מקרקעין בכלל ודירות מגורים בפרט הינם מרכיב חשוב בכל עסקת נדל"ן

מי מאיתנו לא שמע על שמאים. לרבים לא ידוע המספר הרב של השמאים הקיימים כיום בשוק. בעוד שאני שמאי מקרקעין, יש גם שמאי ביטוח, שמאי רכוש ועוד.
שאלה שאני נתקל בה הרבה היא מהי שמאות.
בעוד שאנשים יודעים מהו אופה, מורה, קבלן ואפילו מתכנת, רבים לא יודעים מהו שמאי, על אף שבלי שום ספק הם יצטרכו את שירותיו מספר מפעמים לא קטן במהלך חייהם!

השמאי הוא אדם מומחה אשר יודע לחשב במדויק את הערך או השווי של נכס מסוים. ישנם שמאים פרטיים וישנם שמאים שעובדים בגופים ציבוריים. שמאי פרטי יעבוד בחברות ביטוח, בנקים או לבד, בעוד ששמאים ציבוריים יעבדו בעיר, באגף ממשלתי וכו'.

אז מזה שומות מקרקעין לדירות מגורים ולמה חשוב שאתם תדעו מזה?
אני כשמאי מקרקעין עוסק בהערכת שווים של זכויות בנכסי מקרקעין. כלומר מה ערך הדירה או הנכס.
מדוע זה חשוב לך?
במידה ואתה מעוניין לרכוש דירה, אך אינך יודע אם המחיר שהוצע לך הוא סביר, שמאי מקרקעין ייתן את השווי המדויק ואת הסיבה מדוע השווי הוא כזה.
מן הצד השני במידה ואתה בעל הדירה ומעוניין לדעת מה שווי הנכס על מנת להעביר את הזכויות עליו, צריך לרכוש את השירותים של שמאי מקרקעין כדי לקבל את השווי האמיתי של הנכס.

במידה ואתם דואגים לאמינותו של שמאי המקרקעין חשוב לדעת שכל שמאי המקרקעין רשומים בפנקס שמאי המקרקעין אשר מנוהל על ידי מועצת שמאי המקרקעין.

בהחלט יש להכיר את נושא השמאות ולהשתמש בו, הן מצד הקונה והן מצד המוכר.
באמצעות שימוש בשמאי ואי התפשרות על איכותו ומקצוענותו אתם תבטיחו עסקאות הוגנות ובמיוחד בנושאים יקרים כמו מקרקעין יש לבדוק את התחום עם מומחה ולא לסמוך על תחושת הבטן או איש המכירות.

צלצלו אלינו