אסף מישר שמאי מקרקעין

שמאות מקרקעין לדירות, נכסים, מסחר, תעשייה וכו'

שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין

חושבים על רכישת נכס מקרקעין? רגע אחד לפני שאתם חותמים על חוזה הרכישה, הרשו לי לשאול אתכם האם שכרתם את שירותיו של שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא זה העוסק בהערכת שווי של נכסים; אלו יכולים להיות מבנים וקרקעות לצורכי מגורים, מסחר או כל מטרה אחרת. בכל עסקת נדל“ן, בין אם אנו המוכרים או הרוכשים, תמיד נרצה לדעת מהו ערך השוק של הנכס ולכן אנו פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין - זה יכול להיות בעל הנכס אשר רוצה לדעת בכמה כסף אפשר למכור את הנכס, וזה יכול להיות מי שמעוניין לרכוש את הנכס ורוצה לדעת האם המחיר המבוקש הוא מחיר משתלם, מחיר מוגזם או אולי הזדמנות פז.הערך המוסף של שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין מעניק לכם הרבה יותר מאשר מתן הערכת שווי בלבד. לצורך הערכת השווי, השמאי אוסף את כל המידע על הנכס; זהו יכול להיות מידע מארכיון העירייה, מידע מלשכת רישום המקרקעין, תכניות אדריכליות ועוד. אמנם מטרת הבדיקות היא ביצוע הערכת שווי לנכס, אך בהחלט יתכן שבמהלך ביצוע הבדיקות השמאי יגלה בעיות שונות, חלקן בעלות משמעות משפטית, כמו למשל: ליקויי בנייה, בעיות הקשורות לבעלות על הנכס, חריגות בנייה ובנייה בלתי חוקית ועוד כל מיני בעיות אשר בסופו של דבר יכולות להשפיע על כדאיות העסקה ולתת לנו אינדיקציה על הסיכונים הכרוכים בעסקה.כיצד שמאי מקרקעין מעריך את שווי הנכס ?

ישנן אינספור פרקטיקות ואמצעים בהן שמאי מקרקעין נוקט על מנת לבחון ולהעריך את ערכו של הנכס. בסופו של דבר מדובר בשקלול של גורמים שונים כגון:

התבססות על עסקאות דומות - בסופו של דבר אנו מחפשים את ערך השוק ולכן אינדיקציה טובה היא עסקאות דומות אשר בוצעו ויש להן מאפיינים דומים. למשל נכס בעל סדר גודל דומה אשר נמכר באזור.

מצבו הפיזי של הנכס - האם הנכס תקין מבחינה פיזית אן האם יש בו כל מיני בעיות אשר צפויות ליצור עלויות תחזוקה, כמו למשל נזילות מים, בעיות חשמל וכו.

תכניות פיתוח ובנייה עתידיות - מהן התכניות של הרשויות לגבי העתיד, האם צפויים שינויים אשר יכולים להשפיע בצורה חיובית או שלילית על ערך הנכס.

המצב המשפטי של הנכס - הם ישנם מצבים משפטיים אשר יכולים להשפיע באופן שלילי על ערכו של הנכס, כמו שעבוד וחריגות בנייה.

כמובן שזה רק קצה הקרחון, ישנם עוד גורמים רבים המשפיעים על ערכו של הנכס.אם אתם בעלי נכס הרוצים למכור את הנכס, או מתעניינים ברכישת נכס, בטרם מבצעים עסקת נדל“ן פנו אלינו ואנו נבצע עבורכם שמאות מקרקעין מקצועית. או נבדוק את כל מאפייני הנכס ונספק לכם דוח מפורט אשר יכול לשמש עבורכם ככלי לניהול משא ומתן על מחיר הנכס. פנו אלינו עכשיו ונשמח לעזור לכם.

צלצלו אלינו